Vepřové řízky v kapustových listech

600 g vepřové kýty (4 řízky), sůl, pepř, 2 lžíce oleje, 8 listů z mladé kapusty, 2 hřiby, 60 g slaniny, 8 větších brambor.

Lehce naklepané odblaněné vepřové řízky osolíme a opepříme, potřeme oboustranně olejem a necháme v chladu odležet asi půl hodiny. Slaninu a očištěné hřiby rozsekáme nožem najemno. Po zapojení grilu dáme na misku máslo a opékáme nakrájené vařené brambory. Připravené řízky vložíme na grilovací rošt a grilujeme po každé straně asi 4 minuty. Potom rošt vysuneme a opečené vepřové řízky sejmeme. Mezitím spaříme ve vařící slané vodě kapustové listy, lehce je naklepeme paličkou a dáme na prkénko vždy dva a dva listy k sobě; potřeme je směsí ze slaniny a hříbků. Do takto připravených řízků zabalíme opečené řízky a ihned znovu vložíme na grilovací rošt a grilujeme asi 3 minuty. Potom je kleštěmi obrátíme a opět grilujeme asi 3 minuty. Hotové řízky klademe na nahřátý talíř.

Příloha: opečené brambůrky posypané zelenou petrželkou.

Doba přípravy: 20 minut.

Pokud nemáme chladničku, ukládáme maso zabalené do čisté utěrky napuštěné octem, který chrání před plísní. Když se maso trochu zapaří, odstraníme zápach opíráním ve vodě s hypermanganem. Čerstvé maso je výhodné trochu opéci nebo povařit.

Related Posts