Ovocný toast

4 plátky moskevského chleba, 30 g čerstvého másla, 2 loupané banány, 1 hruška, 1 aromatické jablko, 4 lžičky rozinek, 2 lžičky cukru, 4 lžičky pomerančové šťávy, mleté oříšky, strouhaná čokoláda.

Plátky chleba krátce grilujeme a potřeme máslem. Banán rozpůlíme podélně a položíme příčně na chleba. Ostatní ovoce krájíme na plátky a položíme na toasty. Rozinky vložíme pod plátky jablek. Pocukrujeme, pokapeme pomerančovou šťávou a posypeme mletými oříšky. Grilujeme 5 – 7 minut. Ještě horké toasty posypeme strouhanou čokoládou a podáváme.

 

Oblíbenou přísadou na nejrůznější toasty jsou míchaná vejce. Připravíme je zvlášť na pánvi. Přidáme rozsekanou pažitku, muškátový oříšek, sůl, pepř a kari. Vajíčka jsou mnohem chutnější, přidáme-li trochu čerstvého mléka.

Related Posts

Kynuté indické placky se sýrem Gouda

Kynuté indické placky se sýrem Gouda

[caption id="attachment_3946" align="alignright" width="300"] Kynuté indické placky se sýrem Gouda[/caption] Ingredience: ¾ hrnku vlažného mléka, 3 hrnky hladké mouky, lžička

Bageta s bylinkovým pestem

Ingredience: 4 předpečené francouzské bagety, 4 stroužky česneku Na pesto: olivový olej, 1 jarní cibulka, 12 lístků bazalky, lístky rukoly,